חזון

בית אסתר הוא מרכז לריפוי אישי וחברתי לנשים שעברו משבר נפשי המעוניינות לקיים חיים מלאים, עצמאיים ומיטיבים.

בית אסתר מבוסס ומדגים הלכה למעשה תפיסה הוליסטית לפיה חיים חברתיים בקהילה, עשייה ויצירה, תעסוקה ופרנסה, טיפול מותאם אישית - כל אלה נדרשים יחד כדי לקיים לאורך זמן חיים חיוניים ומיטיבים. חיי הקהילה, באווירה כפרית, בה משתלבים כל תחומי החיים של הנשים: מגורים, חברה, פנאי ומערכת טיפולית נותנים תחושת ביטחון ושייכות ומאפשרים חיים חדשים וחיוניים. אנחנו מאמינות כי החיים בקהילה, הכוללת נשים מתמודדות וא.נשים כאחד, מאפשרים לכל אדם למצוא שותפים למסע חייו, מקלים על הבדידות, הבושה וההסתרה. הקהילה נותנת הרגשת שייכות ומזמינה יצירת קשרים מיטיבים התומכים בהתמודדות עם אתגרים בחיי היום יום. 

בארץ ובעולם ישנם מענים מגוונים לנשים המתמודדות עם טראומה מורכבת: מרכזי חירום, תכניות שילוב נשים בתעסוקה, בתים מאזנים, הוסטלים ועוד. מחקרים וסטטיסטיקה מלמדים כי כ-80% מהנשים שעברו שיקום, מתקשות להחזיק בעצמן חיים מיטיבים וחוזרות שוב להיות נתמכות על ידי החברה. הסיבות לכך קשורות לחוויית "היום שאחרי" בו נפגשות עם בדידות, ניכור חברתי, שיעמום, חוסר מעש, היעדר משמעות ומסגרת תפקודית וללא חוסן משפחתי ו/או חברתי.

מה מיוחד בבית אסתר?

  • אנשים מרפאים אנשים - ליבו הפועם של בית אסתר הוא במרכז ההוליסטי בו מתקיים תרגול תנועה באופן יומיומי, התורם לשינוי ולריפוי. המרכז ההוליסטי הוא מרחב לאינטגרציה בין תושבות הקהילה וא.נשים מחוצה לה. 
  • חיי קהילה משותפים, של נשים מתמודדות וא.נשים בכלל, כמצע מחולל ריפוי ושינוי.
  • סביבה כפרית - חיים במקום מוגן בטבע, הרחק ממתח החיים והבדידות העירונית תומכים בתהליך השינוי.
  • מעטפת אינטגרטיבית בה משולבים כל תחומי החיים במקום אחד

בית אסתר בוחרת בחיים מתוך אמונה שלמה של תקווה ושל הבנה, שכל רגע הוא הזדמנות חדשה, לחוות, להרגיש ולשמוח.